page contents
چهارشنبه, ۰۵.۰۲.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

136امروزmod_vvisit_counter
1672دیروزmod_vvisit_counter
6215این هفتهmod_vvisit_counter
10784هفته گذشتهmod_vvisit_counter
39401این ماهmod_vvisit_counter
73038ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6177492کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 58 مهمان, 1 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.162.105.6
 , 
امروز : 05 ارديبهشت 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest کارگروه پیشخوان دولت استان تهران، 300 مصوبه داشت
کارگروه پیشخوان دولت استان تهران، 300 مصوبه داشت PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدير   
چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۴۸

کارگروه دفاتر پیشخوان دولت استان تهران، روز گذشته تشکیل جلسه داد.

در این نشست که با حضور مقامات مسوول و به ریاست سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری تهران تشکیل جلسه داد، مهندس درون پرور، سرپرست معاونت امور عمرانی با اشاره به اهمیت توفیق در پروژۀ واگذاری خدمات دستگاههای اجرایی به دفاتر گفت: هر خدمتی که به این دفاتر واگذار می شود، باعث کاهش هزینۀ مردم و افزایش بهره وری ملی می شود.

درون پرور در این نشست با اشاره به اقبال دستگاههای دولتی به همکاری با دفاتر خاطرنشان کرد: بررسیهای ما نشان می دهد دفاتر، عموما انسانهایی قابل اعتماد، متشخص و برنامه مند هستند که توان مدیریتی خود را صرف خدمت به مردم و کارآفرینی مثبت و تامین معاش حلال نموده اند و ما حداکثر توان خود را برای رفع مشکلات این بخش در مدیریت کلان استانی و مراکز تصمیم گیری کشور خواهیم گرفت.

معاون استاندار تهران از سازمان تنظیم مقررات به خاطر صدور بی رویۀ پروانه در استان انتقاد و گفت: چرا نباید شعاع صنفی و نیازهای استان را قبل از صدور پروانه بسنجیم؟ بررسیهای ما نشان می دهد که سازمان تنظیم مقررات بدون هیچ کنترلی و صرفا به استناد مکاتبات پست، مبادرت به صدور مجوز نموده است که این امرف فلسفۀ تشکیل سازمان تنظیم مقررات و واگذاری مسوولیت صدور پروانه را با تردیدهای جدی روبرو می کند و در صورت تداوم این روند، مدیریت استان واکنش لازم را نشان می دهد.

در این نشست، مهندس باقریف مدیر کل دفتر فنی استانداری تهران ضمن برشمردن سیاستهای کلان استان در مواجهه با موضوع دفاتر پیشخوان دولت عنوان کرد: تنها امور سیاستگذاری این دفاتر در کارگروه استانی و به تولی استانداری صورت می پذیرد و کلیۀ امور اجرایی صفی و نظارت و مدیریت صنفی دفاتر از طریق نهادصنفی آنان در استان صورت خواهد پذیرفت.

وی اشاره کرد: توصیه ما به انجمن صنفی این است که از این پس قراردادهای خود را با تامین کنندگان به طور استانی منعقد نماید و سپس دفاتر از مجرای صنف نسبت به ارائۀ خدمات به مردم اقدام کنند تا حجم انبوهی از قراردادها روی دست دستگاههای اجرایی نمانده و بروکراسی دفاتر نیز کاسته شود.

مهندس مرید، دبیرکارگروه استانی پیشخوان دولت نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاشهای انجمن صنفی استان در انتظام امور صنفی و استقرار سامانۀ الکترونیکی و ارائۀ خدمات به صورت غیر حضوریف حاصل فعالیت انجمن را سازماندهی 1200 پروندۀ دفاتر استان و راه اندازی پرتال دفاتر پیشخوان دولت استان و عضویت 230 دفتر فعال در انجمن صنفی در مدت یکماه به منظور تبدیل آنها به پیشخوان دولت برشمرد و افزود: این نهاد صنفی در مجموعه های مرتبط با مدیریت استان، فعالیتی مثال زدنی را در مدتی کوتاه به انجام رسانید و اعتماد مدیریت استانی را کسب نمود.

وی با انتقاد از صدور فله ای پروانۀ دفاتر در ماههای اخیر از سوی سازمان تنظیم مقررات گفت: نباید این طور باشد که با یک تغییر دبیرخانه ناگهان 300 پروانۀ جدید در استان صادر شود و ماه از یک مورد آن هم خبر نداشته باشیم. در این صورت، تشکیل کارگروه چه نفعی دارد. وی تاکید کرد: سازمان تنظیم مقررات در سطح استان تهران بدون هماهنگی و اخذ مجوز از کارگروه استانی دیگر پروانه ای صادر ننماید.

سلیمانی، سرپرست اداره کل تنظیم مقررات منطقۀ شمال نیز با ستایش فعالیتهای صورت گرفته بر تعامل هرچه بیشتر سازمان تنظیم مقررات و حوزۀ تحت مدیریت خود با مدیریت استان تاکید کرد. وی خواستار کوتاه شدن مدت استعلامات و واگذاری امور اداری دبیرخانۀ کارگروه به نهاد صنفی دفاتر شد.

همدانلو، معاون اداره کل صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات که این جلسه مهمان کارگروه تهران بود ضمن اشاره به مفاد دستور العمل صدور پروانۀ سازمان، از پیشنهاد اصلاحاتی به منظور تسهیل در صدور و انجام سایر امور اداری دارندگان پروانه  از سوی سازمان خبر داد.

سید اصغر زعیم، رئیس هیات مدیرۀ انجمن صنفی دفاتر استان نیز با اشاره به تاخیر در برگزاری کارگروه استانی و تاکید بر برگزاری منظم جلسات، بر امادگی تشکل صنفی برای اجرای ماموریتهای محوله در اجرای آیین نامۀ پیشخوان دولت تاکید کرد. وی خواستار تفویض اختیار مکاتبات کارگروه استانی به تشکل صنفی متبوع به منظور کاهش زمان رسیدگی به پروندۀ دفاتر فعال شد.

حاجی صادقی، رئیس هیات مدیرۀ انجمن دفاتر کرج نیز ضمن اشاره به صدور بی رویۀ پروانۀ دفتر پیشخوان دولت، خواستار یکپارچگی دفاتر و ارتفای آگاهیهای تخصصی آنان در حوزۀ ارائۀ خدمات به مردم شد. وی همچنین از توسعۀ خدمات دستگاهها در استان استقبال کرد.

طیب، مسوول دبیرخانۀ کارگروه استانی نیز در این نشست، ضمن ارائۀ گزارش عملکرد این دبیرخانه بر سرعت بخشیدن به اجرای آیین نامۀ دفاتر پیشخوان دولت در دستگاههای اجرایی استان تاکید کرد.

نشست کارگروه پیشخوان دولت استان تهران، 350 مصوبه داشت که 300 مصوبه در حوزۀ شروع به کار، ابلاغ پروانه، جابجایی مکان، تغییر مدیر مسوول و سایردرخواستهای دفاتر بود.

همچنین پروانۀ چند دفتر متخلف در این نشست لغو و به چند دفتر نیز در خصوص رعایت آیین نامه تذکر داده شد.

مصوبات اجرایی کارگروه به محض ابلاغ، از همین طریق منتشر خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری