22:57:40 - 18.08.2022

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید


logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

10امروزmod_vvisit_counter
0دیروزmod_vvisit_counter
10این هفتهmod_vvisit_counter
0هفته گذشتهmod_vvisit_counter
10این ماهmod_vvisit_counter
0ماه گذشتهmod_vvisit_counter
7225430کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 9 مهمان, 1 ربوت حاضر
آی پی شما :: 44.200.30.73
 , 
امروز : 28 مرداد 1401
صفحه اصلي Section Blog Latest برخی سازمان ها به دلیل بودجه از واگذاری خدمات به دفاتردوری می کنند
برخی سازمان ها به دلیل بودجه از واگذاری خدمات به دفاتردوری می کنند PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۳

 

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از سازمان ها به دلیل برخی منافع مانند بودجه حاضر به واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت نیستند اظهار کرد:تکلیف درآمد ها نیز در قانون به صورت شفاف مشخص شده است و نگرانی از این بابت نباید وجود داشته باشد.

 

 

 


به گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(WWW.ICTB.IR) علیرضا رحیمی در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه ترس سازمان های دولتی  از واگذاری خدمات به  دفاتر و کاهش بودجه بیجا و بی مورد است،  تصریح کرد:دفاتر اسناد رسمی نمونه موفقی از اطمینان به بخش خصوصی است و چندین دهه است که قوه قضاییه به این دفاتر اطمینان کرده و بخشی از خدمات خود را به این دفاتر واگذار کرده است که نتیجه آن نیز کاملا رضایت بخش است.وی با اشاره به لزوم واگذاری خدمات سازمان های دولتی به دفاتر خدمات پیشخوان دولت گفت:طبق اصل 44 قانون اساسی و رویکرد برنامه پنجم و چهارم توسعه، دستگاه های دولتی موظف هستند که برخی از وظایف خود را به بخش خصوصی واگذار کنند و این وظایف طبق قانون باید به دفاتر خدمات پیشخوان دولت واگذار شود.


وی افزود:متاسفانه در سال های گذشته این مصوبه به صورت ناقص اجرا شد و این واگذاری به صورت کامل انجام نشد و در حال حاضر شاهد این موضوع هستیم که با وجود این که چند سال از این مصوبه می گذرد هنوز بسیاری از سازمان های دولتی وظایف خود را برون سپاری نکرده اند.
رحیمی با تاکید بر اینکه در ارائه خدمات توسط دفاتر پیشخوان باید به رضایت ارباب رجوع توجه شود ،گفت:ترس سازمان های دولتی  از واگذاری خدمات به  دفاتر و کاهش بودجه بیجا و بی مورد است.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای  اسلامی تاکید کرد:در ارائه خدمات به مردم باید به میزان رضایت مردم توجه ویژه ای شود چرا که این مهمترین موضوع  است و باید با ارائه خدمات حرفه ای رضایت مردم را جلب کرد.


رحیمی به این نکته نیز اشاره کرد که مقاومت دستگاه های دولتی در واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت بیجا است و وقتی قانون این سازمان ها را مکلف کرده باید از آن تمکین کنند.


وی ادامه داد:ارائه خدمات توسط بخش خصوصی موجب چابک سازی دولت و روان سازی خدمات و نیز افزایش رضایتمندی مردم می شود ضمن اینکه باری از دوش دولت برداشته می شود.
رحیمی از نظر سنجی به عنوان ابزاری مناسب جهت بررسی نظر مردم در ارائه خدمات دفاتر پیشخوان دولت یاد کرد و افزود:تا کنون به نظر مردم و انتظارات آنها از این دفاتر توجهی نشده است که می توا ن با نظر سنجی، خدمات بیشتر و بهتری را به مردم ارائه کرد تا شاهد افزایش رضایتمندی باشیم.
*دولت باید به سمت دولت الکترونیک گام های جدی تری بردارد


وی با تاکید بر این که دولت باید به سمت دولت الکترونیک گام های جدی تری بردارد تصریح کرد:باید از فناوری روز در همه بخش ها و سازمان های دولتی استفاده شود تا شاهد کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت و انرژی در کنار افزایش رضایت ارباب رجوع باشیم.


این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت این موضوع گفت:در برنامه ششم توسعه به این بخش توجه ویژه ای شده است ضمن این که واگذاری خدمات به بخش خصوصی و حرکت به سمت دولت الکترونیک از سیاست های کلی نظام و جز تکالیف دولت است که باید به آن توجه کند.


انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۸
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری