page contents
سه شنبه, ۱۳.۰۳.۱۳۹۹

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

570امروزmod_vvisit_counter
401دیروزmod_vvisit_counter
1358این هفتهmod_vvisit_counter
5547هفته گذشتهmod_vvisit_counter
971این ماهmod_vvisit_counter
21013ماه گذشتهmod_vvisit_counter
7101694کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 22 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.230.154.129
 , 
امروز : 13 خرداد 1399
صفحه اصلي Section Blog Latest شکل گیری قوانین و آیین نامه های مرتبط با دفاتر در ماههای آتی
شکل گیری قوانین و آیین نامه های مرتبط با دفاتر در ماههای آتی PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰

 

 

مدیرعامل پست بانک ایران گفت: انشالله در ماههای آتی قوانین و آیین نامه های مرتبط با دفاتر پیشخوان خدمات دولت شکل خواهد گرفت و توسعه دفاتر  نیز به دنبال آن انجام می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(www.ictb.ir )  دکتر خسرو فرحی  در گفت و گو با خبرنگار ما مهم ترین برنامه پست بانک برای دفاتر پیشخوان خدمات دولت در سال جاری را تشریح کرده و گفت: طبق قانون، متولی دفاتر پیشخوان خدمات دولت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و قرار است آیین نامه ای توسط این وزارتخانه و سازمان های تابعه اش تهیه شود که این موضوع نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد.

 

فرحی با بیان اینکه پست بانک در قالب باجه های بانکی که اصطلاحا دفاتر خدمات بانکی عنوان می شود در کل روستاهای کشور و شهرهای کم جمعیت حضور دارد گفت:  در حال حاضر دفاتر و باجه های ما در 8600 روستا وجود دارند و طبق تعامل و مذاکره ای که با بانک مرکزی صورت گرفته  قرار است و مکلف هستیم در طول برنامه در 100درصد روستاهای کشورحق دسترسی مردم را به خدمات بانکی ایجاد کنیم.

 

 

وی با بیان اینکه  ما در دفاتر، ابزارهای  الکترونیکی خود  را مستقر می کنیم که می تواند تسهیل کننده ارائه  خدمات بانکی  به مردم  باشد افزود: نصب ATM و POS ها را در این دفاتر آغاز کردیم و قرارداد آن با مجموعه دفاتر در حال انعقاد  است تا بتوانیم تسهیلاتی ایجاد کنیم که دفاتر بتوانند ATM ها را نصب کنند.

 

مدیرعامل پست بانک ایران درباره مشکلات دفاتر پیشخوان خدمات دولت  برای دریافت اینگونه تسهیلات و تضامین دریافتی توضیح داد:خوشبختانه این موضوع در بانک ما مصداق ندارد و با توجه به اینکه درآمد این دفاتر نزد ما است مشکلی در این زمینه نداریم و لزومی به گرفتن تضمین اضافه نیست و دفاتر به راحتی تسهیلاتشان را دریافت می کنند.

 

*برنامه های مهم پست بانک در دفاتر پیشخوان در سال جاری

 

فرحی  در عین حال اظهار کرد:ابتدای سال بحث نصب هزارATM در 1000روستا  مطرح بود که این ATM ها در دفاتر پیشخوان دولت نصب می شوند،  در این زمینه قرارداد مربوطه را با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد کرده  و شروع به نصب کرده ایم که این موضوع یکی از برنامه های مهم ما در این بخش و در سال جاری است .

 

مدیرعامل پست بانک ایران تصريح کرد: اصلي‌ترين رسالت پست‌بانک‌ايران بطورعام ارائه خدمات بانکي به تمامي روستائيان و نقاط دورافتاده و غيربرخوردار است و خوشبختانه اين بانک توانسته است با بهره‌گيري از بسترهاي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، خدمات متنوع بانکي را درسطح کشور گسترش دهد.

 

گفتنی است؛ دریافت خدمات دولتی به صورت مساوی برای تمامی اقشار جامعه، شناسایی مجراهای ارتباطی و تکثر کانال های ارتباطی، ایجاد ساز و کارها و بسترهای لازم به منظور عرضه ی خدمات مناسب، در دسترس بودن مراکز خدمات و... از جمله مهمترین موضوعاتی است که هر دولت خدمتگزار باید به صورت تشکیلاتی برای آنها برنامه های شفاف ومشخصی ارائه کند؛ کاهش فاصله ی مراکز خدمات با مخاطبان وتوزیع متناسب امکانات در شهرها وروستاهای کشور، ضرورت ایجاد مراکز و دفاتری را در گستره شهرها وحتی در روستاهای کشور برای عملیاتی کردن این خدمات، اجتناب ناپذیر کرده است.

 

دفاتر پیشخوان خدمات دولت با کار ویژه های بروکراتیک ،اقتصادی و فرهنگی نقش بسزایی در تسهیل و تسریع خدمات عمومی دولت در قالب مراکز عمده ی خدماتی اعم از پست، پست بانک، مخابرات، خدمات ارتباطات و ثبت احوال و بیمه و... ایفا می کنند.

 

انتهای پیام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری