page contents
سه شنبه, ۲۰.۰۹.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

1076امروزmod_vvisit_counter
2084دیروزmod_vvisit_counter
5425این هفتهmod_vvisit_counter
10889هفته گذشتهmod_vvisit_counter
17176این ماهmod_vvisit_counter
41658ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6575749کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 89 مهمان حاضر
آی پی شما :: 54.163.42.154
 , 
امروز : 20 آذر 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest ضرورت توجه دولت جدید به موضوع دفاتر
ضرورت توجه دولت جدید به موضوع دفاتر PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۳

 

 

عضو کمسیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلاتی که دفاتر دارند عدم درآمدزایی کافی و محول نکردن خدمات سازمان ها به این دفاتراست که این موضوع به دلیل فراهم نشدن زیرساخت های مورد نیاز برای این موضوع است.

 

به گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(www.ictb.ir) عبدالله رضیان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: در جلساتی که در دوره قبل و در زمان وزارت دکتر واعظی تشکیل شد موضوع دفاتر پیشخوان خدمات دولت و مشکلاتی که این دفاتر با آن مواجه هستند و عدم اجرایی شدن مصوبه مربوطه مورد  بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وی ادامه  داد: فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز برای این منظور از موضوعات مهم دیگری است  که باید بسترهای  آن نیز فراهم شود که البته  وعده داده شد که این مشکل در یکسال آینده برطرف می شود .

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی در عین حال تاکید کرد: مجلس باید این مبحث را رصد کرده و کمیسیون مربوطه نیز در رابطه با این موضوع باید کارشناسی های لازم را انجام دهد.

 

رضیان  همچنین بیان کرد:  طبیعی است  ایجاد دفاتر پیشخوان خدمات دولت به نفع مردم و سازمان ها است چون مردم مجبور نخواهند بود برای گرفتن خدمات به سازمان های مربوطه بروند و می توانند با مراجعه به دفاتر  پیشخوان در نزدیکی محل کار یا زندگی خود  از آن خدمات بهره مند شوند .

 

عضو کمسیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی   ادامه داد: این موضوع منجر به کاهش ترافیک، کاهش هزینه های رفت و آمد،صرفه جویی در زمان ، جلوگیری از ازدحام جمعیت در سازمان ها و بسیاری تبعات مثبت دیگر است، بنابراین باید برای فعالیت بهتر این دفاتر راهکاری اندیشید چون یکی از مشکلات آن ها عدم درآمدزایی کافی و متناسب نبودن هزینه ها با درآمدهایشان است.

 

وی در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: قانون، مصادیق خدمات را تعیین نکرده به همین دلیل نیروی انتظامی یا شهرداری ها دفاتر ارائه خدمات خود را ایجاد کرده و خدمات را از طریق بازنشستگان خود ارائه می دهند که البته قابل ادغام است و باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود .

 

رضیان  در عین حال بیان کرد: مراکز پلیس +10 با مجوز و مصوبه نیروی انتظامی، خدمات مربوط به این حوزه را ارائه می دهند و بدیهی است ساماندهی این مراکز  نیز به عهده آنهاست البته فضای ارائه خدمات باید با اصلاح یا تصویب قانونی جدید در این زمینه  به گونه ای تعیین شود که خدمات همه نهادها به صورت یکپارچه به دفاتر پیشخوان دولت ارایه شود .

 

 

گفتنی است؛ مجلس شورای اسلامی در مهرماه سال 1389 قانونی را از تصویب گذراند که براساس آن کلیه دستگاههای اجرائی، نهادهای انقلابی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موظف شدند  کلیه خدمات باجه ای و الکترونیکی قابل ارائه در خارج از محیط اداری خود را به دفاتر پیشخوان خدمات دولت که توسط بخش غیر دولتی ایجاد و مدیریت می شوند، واگذار کنند .در حالی که براساس این قانون ایجاد دفاتر و واحدهای کاری جدید برای این خدمات ممنوع شده بود و  کلیه دفاتر دائر فعلی باید به دفاتر پیشخوان دولت تغییر می یافت این مصوبه قانونی جنبه اجرایی چندانی به خود نگرفت تا آنجا که بسیاری از دفاتر پیشخوانی که با سرمایه های بخش خصوصی ایجاد شده بود به دلیل حاشیه کم سود در معرض تعطیلی و ورشکستگی قرار گرفته اند .


انتهای پیام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری