page contents
جمعه, ۰۱.۰۴.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

658امروزmod_vvisit_counter
2440دیروزmod_vvisit_counter
14088این هفتهmod_vvisit_counter
14157هفته گذشتهmod_vvisit_counter
44547این ماهmod_vvisit_counter
67172ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6305056کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 57 مهمان حاضر
آی پی شما :: 54.92.153.90
 , 
امروز : 01 تیر 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest محافظت دولت از آفت های تصدی گری با واگذاری خدمات به دفاتر
محافظت دولت از آفت های تصدی گری با واگذاری خدمات به دفاتر PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱

Image result for ‫سیدراضی نوری+نماینده مجلس‬‎

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت یک معامله با چند سر سود است، یعنی  با این کار هم می توان دولت را از آفت های تصدی گری محافظت کرد و هم انجام امور مردم با سرعت و آسودگی بیشتری انجام می گیرد، از سویی دیگر هرچه تعداد خدمات واگذار شده بیشتر باشد رونق دفاتر نیز بیشتر خواهد بود و می توان به سر پا ماندن آنها امید بیشتری داشت.

 

 

به گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(WWW.ICTB.IR)سید راضی نوری،  در گفت وگو با خبرنگار ما  با تاکید بر لزوم تقویت دفاتر پیشخوان دولت گفت:  دفاتر پیشخوان دولت یکی از ایده های بسیار خوب و برنامه های موفق در زمینه برون سپاری خدمات بود که می تواند به اجرای اصل 44 قانون اساسی  برای کوچک شدن دولت و تقویت بخش خصوصی کمک شایانی کند.


وی با بیان اینکه یکی از محاسن دفاتر پیشخوان دولت این بود که توانست برای تعداد قابل توجهی از جوانان تحصیلکرده و جویای کار اشتغال زایی کند افزود: آنچه که اکنون مورد سوال است محدود بودن خدماتی است که این دفاتر ارائه می دهند در صورتیکه تعداد قابل توجهی خدمات دولتی وجود دارد که می توان مسئولیت آن را به دفاتر پیشخوان دولت واگذار کرد .

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی در عین حال بیان کرد: انتظار  داریم  توسعه دفاتر پیشخوان در دستور کار دولتی ها قرار گیرد  و خودمان در مجلس هم به عنوان نماینده ملت چنانچه طرحی در این رابطه به صحن بیاید نهایت همکاری را خواهیم داشت.*دفاتر پیشخوان از نظارت نهراسند


نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت، لازمه توسعه هدفمند است، تاکید کرد: قطعا اگر قرار باشد خدماتی که به دفاتر پیشخوان دولت واگذار می شود افزایش پیدا کند باید بعد نظارتی بر روی حسن انجام این خدمات نیز به همان نسبت گسترش پیدا کند، لذا به آن دسته از دفاتر پیشخوان که جنبه های نظارتی را  دست و پا گیر خود می دانند می گویم که از نظارت نهرساند، نظارت استانداردها را بالا می برد و بیش از همه به نفع خود دفاتر پیشخوان دولت خواهد بود.


وی همچنین تاکید کرد: باید در واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت جنبه های مختلفی در نظر گرفته شود و این کار به طور کارشناسی و با پیش بینی تمام مزایا و مضرات احتمالی  آن انجام شود.


نوری گفت: دقیقا یکی از دلایلی که باعث شده  تا کنون مسئله واگذاری کل خدمات به دفاتر پیشخوان دولت به نتیجه نرسد همین موضوع است، یعنی باید سنجید که هر خدمتی که برون سپاری می شود چه دسترسی هایی را در اختیار دفاتر پیشخوان قرار می دهد و چگونه می توان جلوی تخلفات احتمالی در این زمینه را گرفت.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در عین حال بیان کرد: در نهایت آنچه مسلم است این است که دفاتر پیشخوان می توانند این بار سنگین را از روی دوش دولت بردارند و باید در برنامه های چابک سازی دولت از جایگاه ویژه ای برخوردار باشند.

 

وی در ادامه تاکید کرد : اکنون به مدد دفاتر پیشخوان دولت مردم برای انجام امور اداری لنگ نمی مانند و مجبور نیستند برای دریافت خدمات کوچک مسافت های طولانی را طی کنند.

 


*مهمترین گلایه مردم از دفاتر پیشخوان ازدحام مراجعه کنندگان است


نوری با اشاره به مدت زیاد معطلی مردم در مراجعه به برخی دفاترتوضیح داد: در این که دفاتر پیشخوان دولت توانسته اند فاصله مردم و مسئولین را کم کنند شکی نیست؛اکنون حتی در روستاهای دور افتاده هم با طی چند کیلومتر می توان به یک دفتر پیشخوان دولت دسترسی پیدا کرد، از این نظر می توان نمره بسیار خوبی به دفاتر پیشخوان داد اما در مقابل در بخش هایی که در مقایسه با بعد مسافت یا تراکم جمعیت تعداد دفاتر کمتر است ما شاهد ازدحام جمعیت هستیم و این موضوع گلایه هایی را در پی داشته است


به گفته وی بهتر است دفاتر پیشخوان دولت انتقاد پذیری را سر لوحه کار خود قرار دهند و برای حل مشکل نظم و انضباط دفاتر در شعبه هایی که به دلایل عدیده ای ممکن است پر مراجعه باشند فکری کنند.


وی در پاسخ به این سوال که آیا توسعه کمی دفاتر پیشخوان می تواند در حل این مشکل راهگشا باشد اظهار کرد: لزوما مد نظر من  افزایش تعداد دفاتر پیشخوان دولت نیست چرا که برای ارائه مجوز به هر دفتری نیاز به سنجش همه جانبه وجود دارد و در شرایطی که دفاتر پیشخوان از کمی درآمد گلایه دارند نباید برای افزایش آماری دفاتر بی گدار به آب زد بلکه می توان توسعه کیفی و سرعت در انجام خدمات را در دستور کار دفاتر قرار داد.

 

نوری افزود: به عنوان مثال دسترسی سریع دفاتر به شبکه مورد نیاز انجام خدمات و یا در اختیار داشتن اینترنت با سرعت بالا می تواند از زمان معطلی مردم در دفاتر پیشخوان بکاهد و همین موضوع ترافیک مراجعه کنندگان را کاهش دهد.

 


*باید دفاتر پیشخوان مورد تشویق و حمایت قرار گیرند


این نماینده  مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به دلیل تمام مزایایی که دفاتر پیشخوان دولت می توانند برای مردم و دولت داشته باشند باید این دفاتر را مورد حمایت قرار داد و تشویقشان کرد.

نوری گفت: شنیدن خبر تعطیلی تعداد قابل توجهی از دفاتر پیشخوان دولت خوشآیند نیست و به گمانم هر دفتری که تعطیل شد باید با مراجعه به گردانندگان آن به آسیب شناسی این موضوع پرداخت تا  دست کم اگر نمی توانیم دفتری را احیا کنیم با پیشگیری های بعدی جلوی تعطیل شدن سایر دفاتر را بگیریم.


انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری