page contents
شنبه, ۰۱.۰۲.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

479امروزmod_vvisit_counter
911دیروزmod_vvisit_counter
9862این هفتهmod_vvisit_counter
10176هفته گذشتهmod_vvisit_counter
33665این ماهmod_vvisit_counter
73038ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6171756کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 85 مهمان, 1 ربوت حاضر
آی پی شما :: 107.22.48.243
 , 
امروز : 01 ارديبهشت 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest وعده نماینده مجلس برای پرده برداری ازناگفته هایی که بلای جان دفاتر شد!
وعده نماینده مجلس برای پرده برداری ازناگفته هایی که بلای جان دفاتر شد! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۹

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتش که برسد ناگفته های بسیاری درباره بلاهایی که در این سالها بر سر دفاتر پیشخوان دولت آورده اند، اعلام خواهم کرد .

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(WWW.ICTB.IR) شکور پورحسین شقلان در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه پشت پرده ها درباره دفاتر پیشخوان دولت بسیارند،گفت: موضوع دفاتر پیشخوان دولت در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است و اینجانب نیز در ماههای اخیر تحقیقات مبسوطی در این زمینه داشته ام؛ گزارش ها و پروند ه هایی درباره دفاتر پیشخوان در اختیار دارم که اگر لازم باشد در زمان مقتضی درباره آنها صحبت خواهم کرد و از ناگفته های بسیاری درباره بلاهایی که بر سر دفاتر پیشخوان دولت آورده اند پرده بر خواهم داشت.


وی با بیان اینکه  از سال 88 موضوع تعیین تکلیف دفاتر پیشخوان دولت در مجلس مطرح بود ،گفت: از همان زمان لایحه با این محتوا که تمام خدمات سازمان ها و ادارات دولتی باید به دفاتر پیشخوان دولت به عنوان بخش خصوصی سپرده شود واصل شد اما به دلایل متعددی که اکنون زمان بازگویی آنها نیست این مسئله تا کنون به سرانجام نرسیده است.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس به جد پیگیر این قضیه هستیم و ان شاء الله تا به سرانجام رساندن این لایحه هم ادامه خواهیم داد.
وی  با اشاره به تعطیلی تعداد قابل توجهی از دفاتر پیشخوان دولت عنوان کرد: اگر این لایحه به درستی و به طور واقعی اجرا شود نه تنها دفاتر پیشخوان فعلی رونق می گیرند بلکه باید به درصد قابل توجهی از ایجاد اشتغال در کشور امیدوار بود.

 

*برون سپاری تنها در حوزه خدمات خواهد بود


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با  بی مورد دانستن برخی اعلام نگرانی ها درباره واگذاری  تمام خدمات دولتی به دفاتر پیشخوان گفت: قطعا همه می دانند که امور حوزه های نظارتی ،حاکمیتی و امنیتی شامل این برون سپاری نخواهد بود و دولت باید از تصدی گری خدمات دست بکشد.

 

وی افزود: از سال 88 تا کنون دستهای پنهانی اجازه ندادند این پرونده در سیر قانونی خود قرار گیرد اما اکنون عزم کمیسیون اجتماعی در به سرانجام رسیدن این ماجرا جدی است.
این نماینده مجلس در عین حال تاکید کرد: قطعا با نهایی شدن این پرونده در استانها  بخش های مختلف کارگروه های تخصصی هر کدام تعیین می کنند که ظرفیت هر منطقه و استان برای ارائه خدمات به دفاتر پیشخوان دولت چقدر است و با  یک پایش بومی مشخص می شود که در هر شهر و روستایی دفاتر پیشخوان دولت باید چه خدماتی را در دست داشته باشند.

 

وی  با اشاره به برخی گلایه ها از رانتی بودن ارائه خدمات و اختیارات به دفاتر پیشخوان دولت توضیح داد: اگر این مصوبه به مرحله قابل قبولی از اجرا برسد دولت موظف خواهد بود به طور عادلانه  خدمات را به دفاتر پیشخوان دولت واگذار کند.

وی با بیان اینکه دفاتر پیشخوان دولت از ضروریات کوچک شدن دولت و اجرای اصل 44 قانون اساسی هستند تاکید کرد: راه اندازی این دفاتر هم در ایجاد اشتغال موثر بوده اند و هم در انجام امور مردم در شهرهای کوچک و بزرگ  نقش پررنگی داشته اند.پورحسین شقلان در باره تعداد دفاتر پیشخوان در مناطق مختلف کشور گفت: از نظر کمیت با توجه به اینکه بسیاری از دفاتر فعلی هم زیان ده و در حال تعطیل شدن هستند بهتر است الویت اول رونق گرفتن و حفظ  دفاتر موجود باشد و پس از آنکه قوانین جدید برای افزایش خدمات دفاتر به مرحله اجرا رسید و خدمات دولتی به شکل قابل ملاحظه ای به بخش خصوصی واگذار شد می توان با توزیع مناسب و به شکل کارشناسانه ضمن در نظر گرفتن ظرفیت های هر منطقه به دنبال گسترش کمی دفاتر پیشخوان نیز بود.


*واگذاری دفاتر پیشخوان دولت به وزارت ارتباطات عین رانت است


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دفاتر پیشخوان دولت را باید به شکل واقعی خصوصی کرد گفت:علاوه بر اینکه تصدی گری خدمات از سوی دولت اشتباه و به زیان سلامت اقتصادی جامعه است قطعا در فضای رقابتی بخش خصوصی این خدمات را با کیفیت بهتری به مردم ارائه خواهد کرد.

 

وی در واکنش به  واگذاری دفاتر پیشخوان دولت به وزارت ارتباطات گفت: وقتی می دانیم که اکنون دفاتر پیشخوان دولت چه خدماتی ارائه می دهند و چه چشم اندازی برای آنها در نظر گرفته شده است به این نتیجه می رسیم که  معرفی وزارت ارتباطات به عنوان متولی رسمی دفاتر پیشخوان دولت خودش بزرگترین رانت  خواهد بود.

 

پور حسین شقلان همچنین اظهار کرد: زمانی که می گوییم خدمات را باید از دولت گرفت و به دفاتر پیشخوان سپرد به این دلیل است که از آسیب های دولتی بودن این خدمات جلوگیری کنیم  اما اگر قرار باشد باز هم یک مجموعه دولتی اختیاردار دفاتر پیشخوان باشد در عمل هیچ کاری انجام نشده است مداخله استانداری نیز باید تنها در سطح صدور مجوز و نظارت باشد.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: اگر دفاتر پیشخوان دولت کارمند دولت و وزارت ارتباطات شوند که دیگر چرا صحبت از برون سپاری خدمات می کنیم!
انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۷
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری