page contents
جمعه, ۰۱.۰۴.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

957امروزmod_vvisit_counter
2440دیروزmod_vvisit_counter
14387این هفتهmod_vvisit_counter
14157هفته گذشتهmod_vvisit_counter
44846این ماهmod_vvisit_counter
67172ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6305355کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 7 مهمان, 3 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.144.16.135
 , 
امروز : 01 تیر 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest نگران از بین رفتن استقلال دفاتر پیشخوان دولت هستیم
نگران از بین رفتن استقلال دفاتر پیشخوان دولت هستیم PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱

مدیر یکی از دفاتر پیشخوان دولت گفت:  معرفی  وزات ارتباطات و فن آوری اطلاعات به عنوان متولی رسمی دفاتر پیشخوان دولت علاوه بر مزایایی که دارد نگرانی هایی را نیز برای صنف دفاتر پیشخوان دولت به وجود آورده است و انتظار داریم وزارت خانه این نگرانی ها را جدی بگیرد.

 

 

 


به گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(WWW.ICTB.IR) حسن حیدری کبریتی،  درباره معرفی وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات به عنوان متولی رسمی دفاتر پیشخوان دولت گفت: البته این خبر را در رسانه ها خوانده ام و هنوز ابلاغ رسمی  در این باره به دفاتر پیشخوان دولت نشده است اما در همین مرحله نیز بیم و امیدهایی برای دفاتر پیشخوان دولت ایجاد شده است.

 

*داشتن پشتیبان قوی  آرزوی دیرین دفاتر پیشخوان دولت بود

وی  با تاکید بر اینکه وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات  نهاد قدرتمندی است، تاکید کرد: این که دفاتر پیشخوان دولت یک پشتیبان قوی داشته باشد برای مدتها آرزوی دفاتر بوده است، طبیعتا این که وزارت ارتباطات حل مشکلات دفاتر پیشخوان دولت را به عنوان وظیفه کاری خود تلقی می کند از محاسن این انتقال خواهد بود و باعث می شود از این به بعد حرف دفاتر پیشخوان دولت در مواجهه با سازمانهای مختلف برش داشته باشد.

وی در ادامه افزود:  ما تصور می کنیم که وزارت ارتباطات اگر اراده کند می تواند مشکلات دفاتر پیشخوان دولت را حل کند و همین موضوع می تواند منشاء امیدواری در دفاتر پیشخوان باشد .

 

*از جهاتی دوست داشتیم کسی از جنس دفاتر پیشخوان متولی کار می شد


حیدری کبریتی گفت: شاید از جهاتی بهتر بود که نهادی غیر دولتی متولی دفاتر پیشخوان می شد، کسی از جنس دفاتر پیشخوان که با مسائل و مشکلات آن دست و پنجه نرم کرده باشد اما این روش هم بدون نقص نیست  و ممکن است  منجر به ادامه روند فعلی در مشکلات  دفاتر پیشخوان دولت شود.


وی در عین حال بیان کرد: با اعلام وزارت ارتباطات به عنوان متولی رسمی دفاتر پیشخوان دولت،  ممکن است استقلال دفاتر پیشخوان دولت به عنوان  بخش خصوصی  تحت تاثیر قرار گیرد و انتظار داریم که در این باره نیز چاره ای اندیشیده شود.

این مدیردفترپیشخوان خدمات ادامه داد: ما نگران این هستیم که برای وزارت ارتباطات منافع دولتی بر منافع دفاتر پیشخوان دولت ارجحیت داشته باشد و از این جهت مشکلات ما تشدید شود که  امیدواریم در این باره هم تمهیداتی اندیشیده شود.

 

*شاید نگاه وزارت ارتباطات به دفاتر پیشخوان دولت حذفی باشد

وی در این باره افزود:  یکی از نگرانی ها ما از تغییرات به وجود آمده این است که نگاه وزارت ارتباطات به دفاتر پیشخوان دولت حذفی باشد به این معنی که  متولی جدید در همان ابتدای راه ، شروع  به بازبینی و بررسی دوباره وضعیت دفاتر پیشخوان دولت کند؛ نفس بازبینی اصلا اتفاق بدی نیست بلکه آنچه که ممکن است به مشغله ذهنی دفاتر تبدیل شود این است که بازبینی منجر به پالایش جدید در دفاتر پیشخوان دولت شود.

 

مدیر این دفتر پیشخوان خدمات دولت با بیان اینکه هیچ کس نمی داند که از صافی های جدید چه کسانی عبور خواهند کرد،تاکید کرد: ممکن است ضوابط تازه و شرایط جدیدی برای دفاتر پیشخوان دولت وضع شود و به تبع آن  اعلام شود بسیاری از دفاتر در استانداردهای جدید نمی گنجند؛ در کنار حذف تعدادی از دفاتر می توان به افراد جدیدی مجوز داد و این کار در کل منجر به تغییر آرایش دفاتر پیشخوان دولت خواهد شد.


حیدری کبریتی در عین حال بیان کرد:  خوب است که اطمینان خاطری به دفاتر پیشخوان داده شود تا آنها از حفظ شغل و موقعیتشان آسوده خاطر شوند.

* چند دستگی در دفاتر پیشخوان دولت از مشکلات اصلی دفاتر است

وی با بیان اینکه یکی از اصلی ترین مشکلات دفاتر پیشخوان دولت، وجود چند دستگی در دفاتر است، افزود:  شاید آخرین نمونه این ناهماهنگی ها به داستان  800 هزار تومان های همراه اول بازگردد، این روزها همراه اول برای  مجوز هایش 800 هزار تومان مطالبه کرده است و در تماسی که با برخی از همکاران داشته ایم  متوجه شدم  که عده ای این پول را واریز کرده اند اما عده ای دیگر می گویند نباید این پول به حساب همراه اول ریخته شود.

 

حیدری کبریتی ادامه داد: برخی می گویند انجمن گفته پول را نریزید اما عده ای بر این عقیده اند که کانون دفاتر باید بگوید که در این باره چه اقدامی باید صورت گیرد؛ البته عقیده خود من این است که به جای پرداخت هزینه سالیانه برای تمدید قرار داد با این 800 هزار تومان دیگر برای سالها خیالمان  راحت می شود اما نظرات در این زمینه متفاوت است.مدیر این دفتر پیشخوان خدمات  دولت اظهار کرد: اگر فکری به حال این چند دستگی و ناهماهنگی در دفاتر پیشخوان دولت شود و  به جای اینکه هر کس ساز خود را در مواجهه  با مسائل بزند  یک حرف و یک صدا از جانب دفاتر پیشخوان دولت شنیده شود  می توان به حل مشکلات امیدوار تر بود و به قول معروف در خانه اگر کس است یک حرف بس است.


حیدری کبریتی افزود: شاید معرفی وزارت ارتباطات به عنوان متولی دفاتر پیشخوان باعث به وجود آمدن وحدت رویه در دفاتر پیشخوان دولت شود.

وی در ادامه تاکید کرد: اکنون این نگاه در میان صنف دفاتر پیشخوان وجود دارد که همه تصور می کنیم هر کس مسئولیتی در دفاتر پیشخوان دارد به فکر منافع خودش است و دلش برای دفاتر پیشخوان دولت نسوخته است که  امیدواریم با این تغییرات این وضعیت نیز تغییر کند.


انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۰
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری