page contents
جمعه, ۰۱.۰۴.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

956امروزmod_vvisit_counter
2440دیروزmod_vvisit_counter
14386این هفتهmod_vvisit_counter
14157هفته گذشتهmod_vvisit_counter
44845این ماهmod_vvisit_counter
67172ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6305354کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 6 مهمان, 3 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.144.16.135
 , 
امروز : 01 تیر 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest مجلس تا دو هفته دیگر تکلیف دفاتر را روشن می کند
مجلس تا دو هفته دیگر تکلیف دفاتر را روشن می کند PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۰

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس خبر داد:طبق برنامه ریزی های انجام شده نهایتا تا دو هفته دیگر مجلس تکلیف دفاتر پیشخوان دولت را روشن می کند.

 

به گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(WWW.ICTB.IR)نادر قاضی پوردر گفت و گو با خبرنگار ما  با اعلام این که مجلس شورای اسلامی موضوع رسیدگی به مسائل مربوط به دفاتر پیشخوان را در الویت خود قرار داده است گفت: کمیته ای در مجلس به طور اختصاصی برای رسیدگی به مسائل دفاتر پیشخوان دولت تشکیل شده است و بنده خود سرپرست این کمییته هستم.


سرپرست کمیته دفاتر پیشخوان دولت در مجلس شورای افزود: اگر هفته آینده مجلس تعطیل نباشد این موضوع مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و حتی اگر با تعطیلی مجلس مواجه شویم  خللی در این برنامه به وجود نخواهد آمد و دو هفته دیگر یعنی پس از پایان تعطیلات مجلس به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

وی درباره حاضرین در جلسه پیش روی مجلس با محوریت دفاتر پیشخوان دولت توضیح داد: در این جلسه نمایندگان فرمانداری ها و استانداری ها ، وزارت کشور و وزارت ارتباطات  دعوت می شوند تا بالاخره مشکلات دفاتر پیشخوان را حل کنیم و تکلیف آن برای مدت قابل قبولی روشن شود.*هر کجا فساد باشد کارها گره می خورد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره چرایی تعلل در اجرای مصوبه مجلس در موضوع دفاتر پیشخوان دولت گفت: مشکل دفاتر پیشخوان این است که در آن پول هست، هر کجا که صحبت از پول و عایدی اقتصادی باشد فساد و رانت هم می آید و هر کجا فساد باشد کارها گره می خورد، اکنون تمام  این مسائل دست در دست هم داده اند تا دفاتر پیشخوان هنوز نتوانسته اند به جایگاه شایسته خود و آنچه که استحقاقش را دارد برسد.

وی در ادامه افزود: اگر مسئله رانت و فساد در این قضیه حل شود خود به خود تمام مسائل مرتبط با دفاتر پیشخوان قابل حل خواهد بود.*رونق دفاتر پیشخوان دولت گامی دیگر در تحقق اصل 44 قانون اساسی استقاضی پور با بیان اینکه باید توسعه و رونق دفاتر پیشخوان دولت در دستور کار قرار گیرد عنوان کرد:دفاتر پیشخوان به عنوان بخش خصوصی شناخته می شوند و احیای آنها گامی دیگر در جهت تحقق اصل 44 که از اصول مورد تاکید اقتصادی در قانون اساسی کشورمان است، خواهد بود.

وی در ادامه گفت: واگذاری خدمات دولتی به بخش خصوصی  علاوه بر اینکه دولت را چابک تر می کند منجر به کاهش همین فساد ها و رانت در اقتصاد کشور می شود.

سرپرست کمیته دفاتر پیشخوان دولت در مجلس شورای اسلامی در عین حال بیان کرد: لازم است دفاتر پیشخوان دولت ارتقاء پیدا کنند و خدماتی هم که به این دفاتر واگذار می شوند باید از تنوع و جایگاه بالاتری برخوردار شوند تا هم بخش خصوصی قدرتمند شوند و هم مردم و دولت از منافع کاهش دخالت دولت در ارائه خدمات بهره مند شوند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای گفت: این که می گوییم این موضوع هم به نفع مردم هم به نفع دولت است دقیقا به خاطر تاثیر کاهش تصدی گری دولت در امور بر روی کیفیت خدمات و عادلانه تر شدن آن است.

* بنیه بخش خصوصی به یک پشتیبان قوی نیاز داردوی در ادامه تاکید کرد: واگذاری خدمات دولتی به بخش خصوصی به معنی عدم حمایت و رها کردن  این بخش نیست بلکه بنیه بخش خصوصی برای بال و پر گرفتن نیازمند یک پشتیبان قوی و مورد وثوق است؛در موضوع رونق بخش خصوصی اصل سود آوری اهمیت ویژه ای دارد و باید  با بررسی دقیق به گونه ای برنامه ریزی شود که دفاتر پیشخوان دولت زیان ده نباشند، اگر بتوانیم به موقعیتی برسیم که دیگر این دفاتر زیان ده نباشند بقای آنها نیز تضمین می شود.

عضو کمیسیون و صنایع و معادن در مجلس نهم و دهم گفت: آنچه که امید را برای سود آوری دفاتر پیشخوان بیشتر می کند حمایت جامع و کارشناسی شده از این دفاتر است.*وزارت کشور یک نهاد سیاسی است و دخلی به دفاتر پیشخوان دولت نداردوی درباره لزوم ایجاد تغییر در متولی دفاتر پیشخوان دولت اظهار کرد: تا کنون وزارت کشور که نهاد سیاسی و متعلق به بخش سیاسی حاکمیت است به عنوان متولی دفاتر پیشخوان شناخته می شد در صورتی که اصلا موضوع دفاتر پیشخوان دولت دخلی به این وزارت خانه نداشته و نخواهد داشت.


سرپرست کمیته دفاتر پیشخوان دولت در باره معرفی وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات به عنوان متولی رسمی دفاتر پیشخوان توضیح داد: با مراجعه به وظایف وزارت ارتباطات به سادگی مشخص می شود که از همان ابتدا نیز باید این دفاتربه عنوان سرفصل کاری این وزارت خانه معرفی می شدند؛وزارت ارتباطات با موضوعاتی نظیر مخابرات، اپراتورهای تلفن، حمل و نقل و پست در گیر است که همه این ها با شرح وظایف دفاتر پیشخوان دولت ارتباط مستقیم دارد.


قاضی پور در ادامه گفت: امیدوار هستیم با این انتقال کارشناسی، وزارت ارتباطات گام های موثری را در جهت رونق دفاتر پیشخوان بردارد و با نگاه تخصصی تری که به موضوع دفاتر پیشخوان دولت دارد بتواند جای پای این دفاتر را محکم کند.


انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۱
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری