page contents
يكشنبه, ۰۶.۰۳.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

742امروزmod_vvisit_counter
2594دیروزmod_vvisit_counter
742این هفتهmod_vvisit_counter
17815هفته گذشتهmod_vvisit_counter
54414این ماهmod_vvisit_counter
55246ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6247751کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 60 مهمان, 5 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.224.151.24
 , 
امروز : 06 خرداد 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest دلایل اجرایی نشدن مصوبه مجلس در موضوع دفاتر پیشخوان
دلایل اجرایی نشدن مصوبه مجلس در موضوع دفاتر پیشخوان PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱

 

مدیر یکی از دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی تاکید کرد: به دلیل  فقدان ضمانت اجرایی، سازمانها خود را موظف به همکاری با دفاتر پیشخوان و واگذاری خدمات به آنها نمی دانند.

 

 

 


به گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(www.ictb.ir) بهمن بارانی در گفت و گو با خبرنگار ما  درباره دلایل اجرایی نشدن مصوبه مجلس در موضوع دفاتر پیشخوان دولت گفت: در این باره تنها مصوبه ای بدون پشتوانه وجود دارد و فقط درباره لزوم برون سپاری خدمات سازمانهای دولتی به دفاتر پیشخوان دولت صحبت می شود اما در عمل این سازمانها هیچ گونه الزامی برای اجرای این مصوبه احساس نمی کنند، حتی دولتی ها که مرتب درباره سیاستهای حمایت از بخش خصوصی و واگذاری خدمات دولتی به این بخش صحبت می کنند در عمل هیچ نوع جریمه یا تنبیهی برای سازمانهایی که در برابر این مصوبه مقاومت می کنند در نظر نگرفته اند.وی با اشاره به مهجور ماندن دستاوردهای دفاترپیشخوان دولت تاکید کرد: یکی از دلایل مهمی که سبب می شود سازمانهای دولتی از واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت امتناع کنند ترس آنها از اجرا نشدن وظایف محوله است.

 

وی ادامه داد: وقتی هنوز این اعتماد در مدیران رده بالای دولتی وجود ندارد که کار را به ارگانی غیر از دولت واگذار کنند و  تصور می کنند در برون سپاری خدمات با مشکلات عدیده مواجه می شوند تا حدودی طبیعی است که تمایلی هم به انجام این کار نداشته باشند.

*خدمات دفاترتاکنون مهجورمانده است

بارانی گفت: در واقع می توان گفت خدمات دفاتر پیشخوان دولت تا کنون مهجور مانده است و بسیاری از سازمانها از نحوه و کیفیت انجام خدمات در دفاتر پیشخوان دولت هیچ گونه اطلاعی ندارند.

مدیر این دفتر پیشخوان خدمات دولت، نقش سازمانهایی که دفاتر پیشخوان تا کنون با آنها همکاری داشته است را در این زمینه موثر دانسته وتاکید کرد: اگراین سازمانها بیایند و در رسانه ها درباره استانداردهای خدمات دفاتر پیشخوان دولت صحبت کنند شاید افکار عمومی و به ویژه  نهادهایی که با تردید به فعالیت دفاتر پیشخوان نگاه می کنند بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری با این موضوع مواجه شوند.

 

وی در ادامه توضیح داد:  اکنون دفاتر پیشخوان دولت، خدمات سازمانی مانند  ثبت احوال را علی رغم تمام حساسیتهای فعالیت آن  بر عهده دارد، درست است که همچنان این خدمات به صورت محدودی به دفاتر پیشخوان واگذارمی شود اما همین که این کار صورت گرفته به معنی این است که اعتماد وجود داشته است، در صورتیکه همگان می دانند اگر در این حوزه میل به تخلف باشد چه کارهایی که نمی توان انجام داد و حتی از یک کارت ملی چه سوء استفاده هایی که نمی شود کرد؛ اما دفاتر پیشخوان دولت این خدمات را به بهترین نحو ممکن انجام داده اند.

 

وی با اشاره به انجام خدمات بیمه سلامت از سوی دفاتر پیشخوان دولت گفت: کسانی که در جریان چند و چون این کار هستند می دانند که  دفترچه بیمه هم می تواند به آسانی مورد سودجویی قرار گیرد و با یک نسخه مجعول می شود؛ اما در این حوزه هم بر اساس حسن اعتماد خدمات با کیفیت خوبی از سوی دفاتر پیشخوان دولت ارائه شده است.

 

مدیر این دفتر پیشخوان خدمات دولت درعین حال بیان کرد: اگرهر کدام از این سازمانها اطلاع رسانی خوبی می داشتند و ما به عنوان دفاتر پیشخوان دولت آنها را تشویق می کردیم تا درباره کیفیت کار دفاتر با رسانه ها صحبت کنند شاید گرفتن خدمات از سایر سازمانها نیز برایمان آسانتر می شد.

* باید یک سازمان مشخص، پشتیبانی دفاتر راعهده دارشود


بارانی با بیان اینکه نداشتن پشیبان و حامی قوی هم یکی از موانع عقد قرار داد دیگرسازمانها با دفاتر پیشخوان دولت است، گفت: وقتی مشخص نیست که چه کسی متولی دفاتر پیشخوان است و هر کس در مواجهه با دفاتر ساز خود را می زند هم دفاتر پیشخوان  سر در گم می شوند و هم نهادهایی را که احیانا تمایل به واگذاری خدمات دارند.

 

وی در این باره توضیح داد: وقتی ما خودمان نمی دانیم که با استانداری طرفیم، یا سازمان تنظیم مقرارت، یا پست و یا هر سازمان دیگری، چطور می توانیم انتظار داشته باشیم بقیه از چند و چون کار ما مطلع باشند.

 

*هرسازمانی درمواجهه با  دفاتر،سازخودرا کوک می کند!


مدیر این دفترپیشخوان خدمات دولت گفت: اکنون هر اداره ای در مواجهه با ما ساز خود را کوک کرده و قوانین و خواسته های دلخواه خود را  اعمال می کند؛ در صورتیکه با توجه به اینکه ما بخش خصوصی  هستیم که خدمات دولتی ارائه می دهیم لازم است به شکل کاملا قوی و روشن دولت پشتیبانی و نظارت  دفاتر را عهده دار شود.بارانی در ادامه اظهار کرد: در چنین وضعیتی است که هم سازمانهای طرف قرار داد ما می دانند که با چه کسی طرف هستند و با اطمینان بیشتر ضمانتها و قوانین عجیب و غریب برای ما اعمال نمی کنند و هم ما می دانیم که به کجا و چه ارگانی باید پاسخگو باشیم و مطالباتمان را هم از همان سازمان بخواهیم.

 

وی همچنین تاکید کرد: به عنوان مثال در دفتر خودم ، به دلیل اینکه مجوز ما به نام شخص دیگری بود، همراه اول همکاری خود را با دفتر قطع کرده و دو ماه است که از این سازمان به آن سازمان می رویم که شاید  صلاحیت خودمان را برای ارائه خدمات همراه اول اثبات کنیم در صورتی که به راحتی می شد با استناد به پروانه استانداری یا مجوز سازمان تنظیم مقرارات رادیویی این خدمات را نیز در کمترین زمان ممکن دریافت  کنیم.


انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۵
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری