page contents
يكشنبه, ۰۲.۰۲.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

521امروزmod_vvisit_counter
1424دیروزmod_vvisit_counter
521این هفتهmod_vvisit_counter
10807هفته گذشتهmod_vvisit_counter
35131این ماهmod_vvisit_counter
73038ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6173222کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 63 مهمان, 11 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.198.78.121
 , 
امروز : 02 ارديبهشت 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest مساجد فاقد تولیت نیز لنگ می مانند،چه رسد به دفاترپیشخوان !
مساجد فاقد تولیت نیز لنگ می مانند،چه رسد به دفاترپیشخوان ! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱

یکی از مدیران  دفاتر پیشخوان خدمات دولت ،بخش عمومی و غیردولتی تاکید کرد: مسئله اصلی که منجر به اختلال امور در دفاتر پیشخوان دولت شده است، رویارویی دولت با این دفاتر به جای همکاری  است .

 

 

 


محمدرضا متوسلیان  در گفت و گو با خبرنگار  سایت دفاتر پیشخوان خدمات دولت،بخش عمومی و غیردولتی   تاکید کرد:  بر خلاف تمام ادعاهایی که می شود، دولت رابطه چندان حسنه ای با دفاتر پیشخوان دولت ندارد و به جای همکاری و پشتیبانی از این دفاتر رویه رویارویی با آن را در پیش گرفته است.

 

وی در این باره توضیح داد: وقتی دولت رقیب یک تجارت کوچک باشد به نظر می رسد شکست آن تجارت حتمی باشد، در واقع دولتی ها واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت را به زیان خود می بینند و موسسه ای مانند دفاتر پیشخوان قطعا یارای رویارویی و قد علم کردن در مقابل دولت را نخواهد داشت، پس در این تقابل آنکه ضعیف تر است محکوم به زیان و شکست خواهد بود.

*انتقاداز دیدگاه منفی دولتی ها نسبت به دفاتر پیشخوان دولت

متوسلیان با انتقاد از دیدگاه منفی دولتی ها نسبت به دفاتر پیشخوان دولت، تصریح کرد:  از همان ابتدا که دفاتر پیشخوان دولت شکل می گرفت و مقاومت دولتی ها از هر گوشه ای به چشم می خورد به دلیل آنکه من در این صنف به اصطلاح آدم قدیمی ای هستم و با بسیاری از مدیران دولتی در این راه مواجه شده ام، به آنها می گفتم شما باید کمی از نوک بینی خود آن طرف تر را هم ببینید و همه چیز را در منافع کوتاه مدت سازمان یا اداره تان خلاصه نکنید.

وی  افزود: بارها گفته ام  دولت هرگز تاجر خوبی نبوده و تصدی گری آن در امور اقتصادی هرچقدر گسترده تر باشد بیشتر به زیان اقتصاد کشور خواهد بود.

 

این مدیر دفتر پیشخوان خدمات دولت در عین حال بیان کرد:  تنها در همین حوزه دفاتر پیشخوان دولت، اگر نگاه کلی ای بیاندازیم متوجه می شویم چند هزار دفتر در سراسر کشور فعال هستند که هر کدام دست کم سه الی چهار نیرو برای انجام امور خدماتی دفتر استخدام کرده اند، یعنی فقط به طور مستقیم دفاتر پیشخوان دولت بیش از 10 هزار شغل ایجاد کرده اند، ضمن اینکه می توان با آمار گیری به یک حساب کلی رسید که مشخص شود دفاتر پیشخوان با چه تعداد شغل به طور غیرمستقیم نیز در ارتباط هستند؟


وی همچنین اظهار کرد: در سایر حوزه ها نیز اوضاع به همین منوال است، با  توسعه بخش خصوصی اشتغال ایجاد شده و  رقابت اقتصادی به رونق اقتصادی منجر می شود و در نهایت تولید، عمران، صنعت و خدمات کیفیت بالاتری پیدا می کنند.

وی  گفت: متاسفانه  مواجهه مدیران دولتی با بخش خصوصی مانند کسی است که بر روی شاخه درخت نشسته و به خیال خود با قطع کردن شاخه به درخت ضربه می زند،  غافل از اینکه شاخه ای که در حال قطع کردن آن است همانی است که خودشان بر روی آن نشسته اند؛ یعنی با صدمه زدن به بخش خصوصی، این دولت است که در دراز مدت با افزایش نارضایتی عمومی  از رکود و بیکاری متضرر می شود.

*دفاتر پیشخوان دولت تولیت قوی ندارند

مدیر این دفتر پیشخوان دولت ادامه داد:  علاوه بر اینکه ما با سدی به نام دولت مواجه هستیم از دیگر سو نیز دفاتر پیشخوان خودشان تولیت و مدیریت قوی ندارند و این موضوع نیز یک ضربه بزرگ به بدنه دفاتر است.

وی در این باره توضیح داد: در نبود تولیت قدرتمند مطالبات دفاتر پی گیری نمی شود ، اعتراضها به بی عدالتی در قبال دفاتر راه به جایی نخواهد برد و مشکلات روی هم تل انبار می شوند، در واقع حتی مسجد که خانه خداست بدون تولیت لنگ خواهد بود چه رسد به دفاتر پیشخوان دولت با  مشکلات فراوان.


متوسلیان گفت: البته باز هم می توان گفت کوته فکری و کم دانشی دولتی ها در این مسئله دخیل است، در واقع  انجمنی هم اگر بخواهد کار کند و کانون هم چنانچه به دنبال حل مشکلات برود ، دستش بسته است و سرچشمه این موضوع هم به همان سد دولتی که اشاره کردم باز می گردد.

*دولتی ها به دنبال ایجاد اختلاف در دفاتر پیشخوان هستند

وی در ادامه عنوان کرد: مشکل ما با دولت از این فراتر است، برخی صحبت از ایجاد شکاف و نبود اتحاد در دفاتر پیشخوان دولت می کنند اما من می خواهم بگویم حتی این اختلاف و به اصطلاح موش دواندن ها در بسیاری از موارد ریشه دولتی دارند و مدیران سازمانهای مرتبط به صورت زیگزاگی سعی در دور زدن قوانین ، دور زدن دفاتر پیشخوان و دور زدن اصل 44 قانون اساسی را دارند.


وی افزود: یکی از روشها این است که گاهی در توزیع خدمات  نیز به اتحاد ما لطمه می زنند، مثلا به کسی امکاناتی می دهند تا او دیگر دربرابر سایر مشکلات دفاتر و همچنین مشکل سایر اعضا ساکت شود و در عین حال وی را در نظر بقیه صاحب پارتی و نورچشمی معرفی می کنند تا  دیگران هم در مقابل او گارد بگیرند و خود به خود این روحیه هم بستگی  تبدیل به تقابل شود.


متوسلیان همچنین تاکید کرد: البته این که می گویم بسیاری از اختلافها از جای دیگری نشات می گیرد دلیل بر این نیست که  ما خودمان را تبرئه کنیم و بگوییم و هیچ مشکل و اشتباهی در کار ما نبوده است، قطعا اگر نفوذی صورت گرفته و اگر شکافی ایجاد شده به دلیل منفذی بوده که وجود داشته است، اگر آن منافذ بسته می شدند، راه نفوذ و ایجاد اختلاف هم بسته می ماند.

وی   با بیان اینکه سن و سالی از وی گذشته و شاید درباره مشکلات فنی بهتر باشد به سراغ  مدیرهای جوانتر دفاتر پیشخوان رفت ، گفت: به عنوان یک قدیمی این حوزه تنها می گویم، ان شاء ا... که دیدگاهها درباره بخش خصوی تغییر کند و شعار و عمل  دولتی ها به هم نزدیک شود، در عین حال ما نیز حواسمان را جمع کنیم و در مشکلات ببینیم که از کجا در حال ضربه خوردن هستیم.


انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری