page contents
يكشنبه, ۰۲.۰۲.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

535امروزmod_vvisit_counter
1424دیروزmod_vvisit_counter
535این هفتهmod_vvisit_counter
10807هفته گذشتهmod_vvisit_counter
35145این ماهmod_vvisit_counter
73038ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6173236کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 65 مهمان, 10 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.198.78.121
 , 
امروز : 02 ارديبهشت 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest مشکلات دفاتر پیشخوان مثنوی هفتاد من کاغذ است / فقط متضرر شده ایم
مشکلات دفاتر پیشخوان مثنوی هفتاد من کاغذ است / فقط متضرر شده ایم PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵

 

به گفته یکی از مدیران دفاتر پیشخوان خدمات دولت،بخش عمومی و غیردولتی، با روندی که دولتها طی سالهای اخیر در پیش گرفته اند، برای فعالین دفاتر پیشخوان دولت این ذهنیت به وجود آمده است که سرشان کلاه رفته است.

 


کاظم سلیمانی، درگفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیلی_خبری  دفاتر پیشخوان خدمات دولت،بخش عمومی و غیردولتی با اشاره به اینکه مشکلات دفاتر پیشخوان مثنوی هفتاد من کاغذ است گفت: اکنون بیش از هفت سال است که ما در این مجموعه فعالیت می کنیم اما به جرات می توانم بگویم که فقط متضرر شده ایم ، درحالیکه ما زندگی و زمان، سالها تجربه و آبرو و همچنین چند صد میلیون تومان سرمایه خود را برای این دفاتر گذاشته ایم اما در عمل عایدی ای از این طریق نصیبمان نشده است.

وی ادامه داد:از ابتدا به ما وعده دادند فعالیت های مربوط به پلیس +10، سازمان تامین اجتماعی، سازمان ثبت احوال کل کشور، شهرداری ها و غیره  در حیطه مسئولیتهای دفاتر پیشخوان خدمات دولت،بخش عمومی وغیردولتی قرار خواهد گرفت، اما هنوز بعد از سالها این اتفاق نیافتاده است.

*واگذاری خدمات به بخش خصوصی در حد شعار باقی مانده استسلیمانی با بیان اینکه دولتها می خواهند در آمار خود اعلام کنند که به دنبال اجرای اصل 44 قانون اساسی هستند، تاکید کرد: متاسفانه  واگذاری خدمات به بخش خصوصی در حد شعار باقی مانده  و این موضوع مختص این دولت و آن دولت نیست، همه به دنبال شعار اشتغالزایی و خصوصی سازی هستند اما در عمل دولتی ها چندان دلشان نمی آید که کارها از دست خودشان  خارج شود.

وی گفت:  تعداد سازمانها و نهادهای دولتی که کار با ارباب رجوع دارند کم نیست اما ما هنوز نتوانسته ایم این سازمانها را مجاب کنیم  که خدماتشان باید به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شود.

وی با بیان اینکه فقط کارهای بدون اجر و سود کم  به دفاتر پیشخوان دولت واگذار می شود، گفت: وقتی صحبت از تامین اجتماعی و شهرداری هاست کسی حاضر نمی شود خدماتش را به ما دهد اما ارائه سیم کارت ایرانسل ، همراه اول و رایتل که در واقع برای ما سود آوری خاصی ندارد به دفاتر پیشخوان دولت واگذار می شود.

سلیمانی تاکید کرد: با این کارهای مختصر، طبیعی است که هزینه منابع انسانی، فضا و سرمایه ای که در اختیار دفاتر پیشخوان قرار گرفته است، جبران نمی شود، به عنوان مثال  اجاره دفترمان در منطقه گیشای تهران، ماهانه 4میلیون تومان است و سایر هزینه های سازمانی، نگهداری و پرسنل هم وجود دارد  که همه اینها با چند سفارش سیم کارت جبران نخواهد شد.


* اراده قابل توجهی در دولت برای رونق دفاتر پیشخوان نیست
وی با اشاره به اینکه اراده قابل توجهی در دولت برای رونق دفاتر پیشخوان نیست، گفت:قرار بود خدمات پلیس +10  زیر مجموعه دفاتر پیشخوان می شود اما قدرت این کار را نداشتند،  ضمن اینکه حتی در مورد سازمانهایی که مستقیم تحت نظارت دولت هستند نیز اتفاق خاصی نیفتاد. اگر پلیس +10 وابسته به یک ارگان نظامی است، اگر دستگاه قضا، قوه ای جداگانه است که مسئولان دولتی  تسلطی بر آن ندارند، پس چرا تامین اجتماعی که مال خود دولت است خدماتش را به دفاتر پیشخوان واگذار نمی کند؟


*برای تصدی کوچکترین خدمات باید به دنبال بالاترین مسئولان دولتی دست نیافتنی باشیم !


سلیمانی درعین حال بیان کرد:  ما از دولت انتظار داریم صادقانه و واقعی به دنبال توسعه فعالیتهای دفاتر پیشخوان باشد،  اکنون هیچ کس پاسخگوی ما در این حوزه نیست، برای تصدی کوچکترین خدمات باید به دنبال بالاترین دولتی باشیم به بالاترین دنبال که دستمان به هیچ کدامشان نمی رسد، به خاطر همین هم رابطه جای خود را به ضابطه داده است.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به داشتن نیروی انسانی متخصص، تجربه کافی و فضای مورد نیاز به عنوان مثال ما اگر بخواهیم خدمات تامین اجتماعی را به دست بگیریم آن ها ما را به مقام بالاتر پاس می دهند و در نهایت دست ما نه به رییس سازمان  تامین اجتماعی می رسد و نه می توانیم جلسه ای با وزیر کار داشته باشیم، لذا تمام دوندگی ها وگذراندن پرسه اداری طولانی بی نتیجه خواهد ماند.

*شهرداری ها  از کوچکترین همکاری با دفاتر پیشخوان سر باز می زنند
این مدیردفتر پیشخوان دولت در عین حال بیان کرد:  یکی از مهمترین راهها برای دیده شدن و رونق هر مجموعه ای، تبلیغات است، اما شهرداری ها در این زمینه  از کوچکترین همکاری  با دفاترمضایقه می کنند به گونه ای که برای یک تابلو یا بنر از ما مطالبه هزینه های کلان نصب و نگهداری  دارند.

*در بین همکاران دفاتر پیشخوان اتحاد وجود ندارد
وی با تاکید بر اینکه   همه نقایص مربوط به بیرون از دفاتر نیست، ما خودمان در مجموعه خودمان هم مشکلات متعددی داریم، همکاران ما در دفاتر پیشخوان با هم متحد و همدل نیستند گفت: اگر ما با هم و در کنار هم قرار می گرفتیم و همگی خواهان برگزاری جلسه و نشست با مسئولان می شدیم  امروز شاید وضعیت دفاتر پیشخوان اینگونه نبود و بسیاری از مشکلات زودتر از اینها حل می شد.

*کارشناسان سازمانها نسبت به خدمات دفاتر پیشخوان توجیه نیستد

سلیمانی در ادامه گفت: یکی دیگر از مشکلات ما با سازمانهایی است که با ما همکاری مشترک دارند و بخشی از خدماتشان را به ما واگذار کرده اند، متاسفانه بسیاری از کارشناسان این سازمانها با خدمات دفاتر پیشخوان آشنایی ندارند و برای انجام امور توجیه نشده اند، همین موضوع گاه کار را به دوباره و سه باره کاری ساده ترین اقدامات می کشاند؛ بنابراین ما انتظار داریم حداقل در شرکتها و سازمانها افراد مرتبط آموزشها و اطلاعات لازم را در حوزه خدمات دفاتر پیشخوان دریافت کنند.

انتهای پیام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری