page contents
يكشنبه, ۰۶.۰۳.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

672امروزmod_vvisit_counter
2594دیروزmod_vvisit_counter
672این هفتهmod_vvisit_counter
17815هفته گذشتهmod_vvisit_counter
54344این ماهmod_vvisit_counter
55246ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6247681کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 43 مهمان, 3 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.224.151.24
 , 
امروز : 06 خرداد 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest برای توسعه همکاری با دفاتر پیشخوان هیچ مانعی نمی بینم
برای توسعه همکاری با دفاتر پیشخوان هیچ مانعی نمی بینم PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
يكشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۰

 

 

بعد از گذشت چند سال از ابراز تمایل رایتل برای همکاری با دفاتر پیشخوان، مدیرعامل این اپراتور  از همکاری با دفاترپیشخوان  اعلام رضایت کرده و گفت: رایتل همکاری خوبی را با دفاتر پیشخوان آغاز کرده است و برای توسعه آن هیچ مانعی نمی بیند.

 

 

سیدمجید صدری، در گفت و گو با خبرنگار پايگاه تحليلی خبری پيشخوان خدمات دولت، بخش عمومی و غیردولتی به ضرورت فعالیت دفاتر پیشخوان اشاره کرد وافزود: رابطه میان رایتل و دفاتر پیشخوان کاملا حسنه است.

مدیرعامل رایتل درباره خدماتی که دفاتر پیشخوان به نیابت از این اپراتور انجام می دهند، گفت: تمام مراحل ثبت نام برای تهیه سیم کارت رایتل اعم از نام نویسی ،دریافت مدارک و... همچنین مراحل اداری مربوط به تعویض سیم کارت رایتل در دفاتر پیشخوان دولت انجام می شود.

وی   گفت: درواقع همانگونه که در تعریف خدمات دفاتر پیشخوان دولت وجود دارد ما بخش قابل توجهی از فعالیتهای خارج از سازمان خود را به این دفاتر واگذار کرده ایم.

*با کانون دفاتر پیشخوان جلسات متعددی داشته ایم

صدری به جلسات متعددی که با دبیرکانون کشوری دفاتر پیشخوان داشته اشاره کرد و گفت: در این جلسات توسعه مستمر همکاری و تعامل با دفاتر پیشخوان مورد بررسی قرار گرفته است و هر دو طرف از این موضوع استقبال کرده اند.

مدیرعامل رایتل درباره مشکلاتی که در مواجهه دفاتر پیشخوان و اپراتورها وجود دارد تاکید کرد: شکر خدا تعامل ما و دفاتر پیشخوان خوب بوده  و در این زمینه موردی نداشته ایم.

*بسیاری از مشکلات اپراتورها با دفاتر پیشخوان شامل رایتل نمی شود

صدری همچنین گفت: اینکه می گویند اپراتورها رانت بازی و ممانعت در مسیر ارائه خدمات به دفاتر پیشخوان داشته اند، شامل حال ما نمی شود.

وی ادامه داد: در زمینه نحوه پرداخت حق السهم و همچنین دریافت ضمانت برای ارائه خدمات به دفاتر پیشخوان نیز میان ما و کانون دفاتر تفاهم خوبی وجود داشته است.

*مشکلات با تفاهم قابل رفع شدن هستند

صدری با بیان اینکه همیشه ممکن است در انجام کارهای بزرگ کاستی هایی وجود داشته باشد، افزود: همه مشکلات با تعامل و تفاهم قابل رفع شدن است و در مجموع رایتل از نتیجه همکاری با دفاتر پیشخوان دولت راضی است .


*چشم انداز رابطه رایتل و دفاتر پیشخوان روشن است
وی همچنین تاکید کرد:  برنامه طولانی مدت ما گسترش همکاری با دفاترپیشخوان دولت است و در این زمینه می توانم حامل خبرهای خوبی باشم.


صدری در پاسخ به این سوال که آیا خبر ویژه ای در رابطه میان شرکت خدمات ارتباطی رایتل و دفاتر پیشخوان دولت برای افکار عمومی دارد، گفت: زمان همه چیز را روشن می کند اما چشم انداز خوبی برای این همکاری وجود دارد که ان شاء الله به نفع هر دو طرف به نتیجه می رسد و مانعی برای توسعه همکاری ها نمی بینم.


بر اساس این گزارش ، سالهاست  میان کانون دفاتر پیشخوان و اپراتورهای تلفن همراه قرارداد همکاری امضا شده  و دفاتر پیشخوان ،خدمات مختلف مرتبط با  آنها را ارائه می دهند، اما مسیر همکاری این اپراتورها با دفاتر پیشخوان دچار فراز و فرودهایی بوده است؛ گاهی خبرگلایه دفاتر پیشخوان دولت از نحوه پرداخت حق السهم به رسانه ها می رسد ، گاه صحبت از اخذ شرایط سخت و ضمانتهای سنگین برای واگذاری خدمات به این دفاتر شده  و هر از چند گاهی نیز به غلبه رابطه بر ضابطه در ارائه مجوز به دفاتر پیشخوان دولت اعتراض می شود.


در این میان طبیعتا همکاری رایتل و دفاتر پیشخوان به دلیل جوانتر بودن این اپراتور بعد از همراه اول آغاز شد، اما از همان ابتدا که خبر واگذاری خدمات رایتل به  دفاتر پیشخوان در رسانه ها اعلام شد، زمزمه هایی از سنگ اندازی اپراتور قدیمی تر در این مسیر به گوش رسید تا جایی که رسما اعلام شدبرخی از شرکتهای مخابراتی استانها به نيابت از شرکت ارتباطات سيار و بر اساس بخشنامه ارسالی آن شرکت دفاتری را که خدمات ارتباطی شبکه تلفن همراه رایتل را ارائه می کنند ، از طریق ارسال اخطار، تهدید به قطع همکاری کرده اند.


البته این مورد با مخالفت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات رادیوئی و کارگروه راهبری دفاتر پيشخوان خدمات دولت و بخش غيردولتی بخش عمومی مواجه شد ، اما بر اساس گزارش نمایندگیهای فروش، شرکت ارتباطات سيار به عنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه شرکت مخابرات ایران همچنان به فعاليتهای غير قانونی و خلاف مقررات موجود در این راستا اقدام می کرد و برخی از دفاتر استانها را با اخذ تعهد نامه محضری، دفاتر پيشخوان خدمات دولت را از ارائه خدمات اپراتورهای رقيب همراه اول از جمله شرکت رایتل منع می کرد.

 

*تهدید رایتل به شکایت از شرکت ارتباطات سیار

در واکنش به تهدیدهای همراه اول در قطع ارتباط با دفاتر پیشخوان دولت در صورت همکاری با رایتل،سرپرست واحد حقوقی و رگولاتوری گفته  بود: شرکت خدمات ارتباطی رایتل هم می توانست همانند برخی اپراتورها، از ارائه خدمات خود در دفاتر پيشخوان خدمات خودداری و فعاليتهای خود را از طریق سایر نمایندگیها ساماندهی کند، اما برای حمایت از بخش خصوصی که دارای پروانه از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات رادیوئی است و بيش از 600 دفتر در سراسر کشور راه اندازی کرده است، رایتل بخش قابل توجهی از خدمات خود را از طریق این دفاتر به مشترکين و متقاضيان سرویسهای ارتباطی ارائه می کنداما این مورد با توجه به کارشکنیهای شرکت مخابرات ایران و شرکت همراه اول، برای رایتل محدودیتهائی به همراه داشته است.

وی همچنین در آن مقطع اعلام کرد: شرکت رایتل با توجه به موارد فوق در صورت ادامه ایجاد موانع و ممانعتهای اجرائی در این زمينه موضوع را به مراجع قانونی از جمله کميسيون  تنظيم مقررات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارجاع خواهد داد و در این مورد از مسئولين ذیربط انتظار حمایت دارد.

 

در پی این گزارشها سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات رادیوئی طی نامه ای اینگونه موارد را یک اقدام ضد رقابتی تلقی و بخشنامه شرکت ارتباطات سيار را در این زمينه باطل کرد.

 

اما بعد از کش و قوس های فراوان، سال 93، دبیرکانونهای دفاتر پیشخوان از انعقاد توافق نامه بین این کانون و همراه اول خبر داد؛ توافق نامه ای که طی آن همراه اول پذیرفت که از نظر این اپراتور منع فعالیت سایر اپراتورها در شبکه دفاتر پیشخوان دولت برداشته شده است.

انتهای پیامآخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۴
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری