page contents
جمعه, ۰۱.۰۴.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

989امروزmod_vvisit_counter
2440دیروزmod_vvisit_counter
14419این هفتهmod_vvisit_counter
14157هفته گذشتهmod_vvisit_counter
44878این ماهmod_vvisit_counter
67172ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6305387کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 37 مهمان, 3 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.144.16.135
 , 
امروز : 01 تیر 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest منشأ مقاومت در برابر واگذاری خدمات، عدم توجیه است
منشأ مقاومت در برابر واگذاری خدمات، عدم توجیه است PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در اهمیت خدمات دفاتر پیشخوان دولت باید بگویم تا همین جای کار هم اگر این دفاتر نبودند، مردم از شهرهای کوچک و بزرگ و روستاها صف های طولانی در مقابل ادارات تشکیل داده بودند و ای بسا در این سازمانها جای سوزن انداختن نیز نمی ماند.

محمد وحدتی هلان، در گفت و گو با خبرنگار پايگاه تحليلی خبری پيشخوان خدمات دولت، عمومی و غیردولتی با اشاره به سیاست کمیسیون متبوعش در مواجهه با دفاتر پیشخوان دولت گفت: کوچک کردن دولت و کاهش تصدی گری آن از جمله برنامه هایی است که در دستور کار برنامه های مجلس دهم شورای اسلامی است و به همین دلیل تقویت جایگاه و توسعه خدماتی دفاتر پیشخوان دولت  به طور حتم مورد رسیدگی و مدنظر ما خواهد بود.

وی افزود: سازمانها و ادارات دولتی و انقلابی با واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت، اعتماد کردن به مردم کشورمان  را تمرین کنند.

نماینده بستان در آذربایجان شرقی با ضروری دانستن حضور و گسترش دفاتر پیشخوان خدمات دولت، بخش عمومی وغیردولتی تاکید کرد: این دفاتر از یک سو راه بسیار مناسبی برای اشتغالزایی در کشور هستند و از سوی دیگرضریب رضایت مردم و ارباب رجوع را در بخشهای مختلف بالا خواهند برد .

وحدتی  با ابراز رضایت از نحوه فعالیت دفاتر پیشخوان دولت، گفت: من خودم از این دفاتر استفاده کرده ام، ما هم بخشی از بدنه جامعه هستیم و با همه مشکلاتی که مردم با آن مواجه  هستند درگیر بوده ایم، اما در برخورد با دفاتر پیشخوان راضی بوده ام و امیدوارم که این موسسه منشاء خدمات ارزنده تری برای مردم و کشور اسلامی و انقلابی مان  باشد.

دفاتر پیشخوان کار دولت را سبک می کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره  تاثیر دفاتر پیشخوان دولت بر روی بهبود خدمات دولتی توضیح داد: کوچک شدن دولت و اهتمام در اجرای اصل 44 قانون اساسی کشور،همزمان به نفع دولت و ملت خواهد بود، همین دفاتر پیشخوان اگر مورد وثوق قرار گیرند و در واگذاری خدمات به آنها خساست نشان داده نشود می توانند به شکل قابل تحسینی کار دولت را سبک کنند.

وحدتی در عین حال بیان کرد: چنانچه از این زاویه به دفاتر پیشخوان نگاه شود به جای سنگ اندازی در برابر فعالیت آن ها هر کجا سنگی هم جلوی پایشان باشد به دنبال برداشتنش خواهیم بود.اگر دفاتر پیشخوان نبودند شاهد صفهای طولانی مردم مقابل ادارات بودیمنماینده مستقل مجلس دهم شورای اسلامی گفت: در چنین شرایطی با توجه به افزایش مراجعه مردم به ادارات دولتی هر روز باید منتظرتنش های مختلف میان مردم ناراضی و پرسنل در سازمانهای مختلف بودیم.

*****آنها که در برابر افزایش خدمات دفاتر پیشخوان مقاومت می کنند توجیه نیستندوی در ادامه تاکید کرد: با مزایایی که برشمردم احتمالا باید بگوییم  آن دسته از سازمانها و نهادهایی که دربرابر گسترش خدمات دفاتر پیشخوان مقاومت می کنند شاید توجیه نیستند چرا که این دفاتر برکات کوتاه مدت و بلندمدتی برای مردم و مسئولان خواهند داشت.

وحدتی همچنین عنوان کرد: احتمالا بخشی از زمان و انرژی کمیسیون اجتماعی در زمان فعالیتش صرف توجیه این سازمانها خواهد شد، اما ما به عنوان نماینده ملت از چالش های پیش رو استقبال می کنیم و آماده هر نوع فعالیت در این زمینه هستیم.

باید برای نگرانی های امنیتی سازمانها چاره اندیشی کرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درعین حال بیان کرد: یکی دیگر از دلایلی که مانع توسعه دفاتر پیشخوان است نگرانی های امنیتی بعضی ارگانهاست که ممکن است در محدوده هایی بتوان به ایشان حق داد اما ما باید با کار کارشناسانه و دقیق به طور کامل این دغدغه ها را برطرف کنیم و افراد رده بالا در این سازمانها را با دلایل متقن مجاب به بی ضرر بودن واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان نماییم.

وی در ادامه تاکید کرد: یکی از راههایی که می تواند به آسودگی خاطر این سازمانها بیانجامد واگذاری  خدمات به صورت مرحله ای و فاز به فازاست، یعنی ابتدا از رده هایی که حساسیت کمتری روی آنهاست شروع کنیم و بعد از امتحان پس دادن و طی مراحل آزمون و خطا وارد فاز بعدی شویم.


وحدتی،  استفاده از افراد معتمد را در تسریع واگذاری خدمات موثر دانسته و گفت: معرفی و شناساندن افراد فعال در دفاتر پیشخوان دولت و جلب اطمینان آنها شاید تسهیل کننده کار واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت باشد؛ همچنین می توان روشهایی را برای گرفتن ضمانتهای محکم در این زمینه لحاظ کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: ضمن کاهش ریسک، سازمانها و ادارات دولتی و انقلابی باید با واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت، اعتماد کردن به مردم کشورمان را تمرین کنند و از شریک کردن  آنها در حوزه های مختلف نهراسند.


وی درباره فعالیت برخی دفاتر پیشخوان دولت گفت: اینکه  به جای دفاتر پیشخوان دولت، دوباره خود سازمانها ، فعالیت مربوط به ارباب رجوع را در دست گیرند، هم مغایر با اصل 44 قانون اساسی در خصوصی سازی است و هم با لزوم شفاف سازی نهادها در تعارض است.


کاهش درآمد دفاتر پیشخوان آسیب شناسی شود

وحدتی با اشاره به لزوم بازبینی در نحوه فعالیت دفاترپیشخوان نیز  گفت: این که گلایه هایی در زمینه  زیان ده بودن دفاتر پیشخوان از سوی گردانندگان آن وجود دارد و گفته می شود درآمد دفاتر پیشخوان دولت کم است، نیاز به آسیب شناشی دارد، اگر کاهش درآمد به دلیل کم بودن مراجعه مردم است، می توان دفاتر نزدیک به هم را تجمیع کرد تا هزینه ها کم شود اما اگر این کاهش  به سبب موازی کاری دولتی هاست باید  خدمات جریانهای موازی را ذیل دفاتر پیشخوان دولت آورد.

کاهش تصدی گری دولت به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند

نماینده مردم بستان آباد در مجلس دهم  تاکید کرد: تقویت بخش خصوصی  از منویات رهبرمعظم انقلاب است و به طور قطع کاهش تصدی گری دولت به تحقق شعار امسال یعنی «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» نیز کمک خواهد کرد.

وی در توضیح این استدلال افزود: کاهش تصدی گری دولت منجر به کم شدن هزینه های آن خواهد شد وبه طبع بخش زیادی از پولی که باید صرف اداره دولت شود در جاهای دیگری به نفع عمران و آبادانی کشور و رونق اقتصادی  صرف خواهد شد.

وحدتی نیز  همصدا با دیگر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: برای تحقق این موضوع مجلس دهم و کمیسیون اجتماعی در تصویب قانون و همچنین اعمال نقش نظارتی خود مسامحه و کندی نخواهد کرد.


انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری