page contents
يكشنبه, ۰۲.۰۲.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

528امروزmod_vvisit_counter
1424دیروزmod_vvisit_counter
528این هفتهmod_vvisit_counter
10807هفته گذشتهmod_vvisit_counter
35138این ماهmod_vvisit_counter
73038ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6173229کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 64 مهمان, 11 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.198.78.121
 , 
امروز : 02 ارديبهشت 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest مجلس برای تقویت دفاتر پیشخوان، آماده است
مجلس برای تقویت دفاتر پیشخوان، آماده است PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدير   
سه شنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰

کمیسیون اجتماعی آمادۀ هر مساعدتی برای تقویت بنیۀ دفاتر پیشخوان دولت را دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اذعان بهارستانی ها به ضرورت تقویت بخش خصوصی و در ذیل آن دفاتر پیشخوان دولت، تاکید کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس آمادگی  هر گونه مساعدت برای تقویت بنیه دفاتر پیشخوان دولت را دارد

 

عبدالرضا عزیزی، رییس پیشین کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پايگاه تحليلی خبری پيشخوان خدمات دولت، عمومی و غیردولتی ضمن ضروری دانستن واگذاری بخشی از خدمات سازمانها و ارگانها  به دفاتر پیشخوان دولت تاکید کرد: بر اساس اصل 44 قانون اساسی باید کوچک شدن دولت و واگذاری بخشی از مسوولیتهای آن به بخش خصوصی در دستور کار دولت باشد که  در این زمینه  کارهایی شده است اما فاصله ما تا نقطه مطلوب بسیار زیاد است.

 

وی افزود: ذهنیت چندین هزار ساله دولتی بودن امور در ایران باعث شده که دل کندن از این رویه برای سازمانها بسیار مشکل اس

نماینده مردم شیروان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیمار خواندن سیستم اداری ما گفت: متاسفانه ذهنیتی به قدمت چندین هزار سال در پس ذهن اغلب مردم و دولتمردان ما وجود دارد که باعث شده آنها از واگذاری امور به بخش خصوصی بیم داشته باشند و به دلایل متعدد نخواهند که به حوزه اعتماد کنند.

*شاید ایران دولتی ترین سیستم دنیا را داشته باشد

وی با بیان اینکه جایی در دنیا به دولتی بودن ایران سراغ ندارد، گفت: میانگین کارمندان دولت در جهان به ازای هر 600 تا 700 نفر یک کارمند است، اما در کشورما با تفاوتی آشکار از معدل جهانی، به ازای هر 26 ایرانی یک کارمند دولت وجود دارد.

رییس کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم تاکید کرد:  به دلیل این حجم سرسام آورِ سازمانها و کارمندان دولتی  می بینیم که بخش عظیمی از اعتبارات دولت صرف بازپرداخت حقوق کارمندان و هزینه گردش کار سازمانها می شود و مجال کمی برای سرمایه گذاری در بخشهای دیگر کشور باقی می ماند.

وی پروژه های معطل مانده را میراث بزرگی دولت دانست و گفت: وقتی در هرگوشه ای تعداد قابل توجهی پروژه بی سامان وجود دارد باید به بسته بودن دست دولت در پرداخت اعتبار مربوط به آن پی برد.

عزیزی در ادامه گفت: همین بدنه عریض و طویل دولت باعث شده که کارها به سنگینی و سختی پیش بروند و هر گونه تغییر و نوآوری با انواع و اقسام موانع مواجه شود، در باره خدمات پیشخوان دولت هم بخش عمده ای از مشکلات  به همین عافیت طلبی و عادت طولانی مدت به دولتی بودن باز می گردد.

 

*دفاتر پیشخوان دولت یک کاتالیزور در انجام کارهای اداری است

وی با ضروری دانستن فعالیت دفاتر پیشخوان خدمات دولت،بخش عمومی وغیردولتی گفت: این دفاتر به عنوان یک کاتالیزور، کمک می کنند تا دولت در ارائه خدمات به ارباب رجوع به جای اینکه خود عهده دار باشد آن را به یک پیمانکار با انگیزه و پاکدست واگذار کند تا این  خدمات به شکل شایسته تری به شهروندان ارائه شود  و  به طبع موجبات رضایت عمومی فراهم آید.

 

نماینده مردم شیروان گفت: مردم به جای صرف وقت و هزینه در راهروهای ادارات با دخالت دفاتر پیشخوان دولت با خیال آسوده تری انجام کارهای روزمره خود را پی گیری می کنند.

وی در این باره افزود : طبیعتا مجلس نیز به عنوان نماینده ملت، به دنبال بالارفتن درصد رضایتمندی و سهولت دسترسی به خدمات مختلف برای مردم است و به همین دلیل از تقویت دفاتر پیشخوان دولت حمایت خواهد کرد.

 

*لازم است انواع دفاتر پیشخوان تجمیع شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه پراکندگی انواع دفاتر پیشخوان ممکن است موجب سردگمی مردم شود اظهار کرد: لازم است انواع دفاتر پیشخوان تجمیع شوند تا مردم بدانند برای دریافت همه خدمات بیرون از اداره سازمانها به یک نوع دفتر مشخص مراجعه کنند نه اینکه برای هر کدام از امور با طبقه بندی دفتر پیشخوان مربوط به آن را بیابند.

وی درباره فواید تجمیع دفاتر پیشخوان افزود: با این کار علاوه بر کاهش سردرگمی مردم در مراجعه به دفاتر پیشخوان نهادهای مختلف ، می توان با هزینه  کمتر خدمات سریعتری را به مردم ارائه داد.

عزیزی درباره فرهنگ استفاده از دفاتر پیشخوان دولت نیز توضیح داد :به شخصه شناخت و برخورد چندانی با این دفاتر نداشته ام اما نمی توانم کارشناسانه بگویم که فرهنگ  استفاده از این دفاتر نهادینه نشده است.

*مجلس به موضوع دفاتر پیشخوان ورود خواهد کرد

وی همچنین با اشاره به اراده  کمیسیون اجتماعی مجلس برای پی گیری مصوباتش گفت: چنانچه دفاتر پیشخوان دولت از همکاری نکردن سازمانهایی  در واگذاری خدمات شکایت دارند  می توانند گزارش آن را به صورت مبسوط در اختیار مجلس قرار دهند تا کمیسیون اجتماعی  به آن رسیدگی کند

انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری