page contents
جمعه, ۰۱.۰۴.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

573امروزmod_vvisit_counter
2440دیروزmod_vvisit_counter
14003این هفتهmod_vvisit_counter
14157هفته گذشتهmod_vvisit_counter
44462این ماهmod_vvisit_counter
67172ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6304971کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 20 مهمان, 2 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.92.153.90
 , 
امروز : 01 تیر 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest عدم واگذاری خدمات به دفاتر، در مجلس ، قابل پیگیری است
عدم واگذاری خدمات به دفاتر، در مجلس ، قابل پیگیری است PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  شورای اسلامی تاکید کرد: چنانچه سازمانها و نهادهای دولتی به مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره دفاتر خدمات پیشخوان دولت عمل نکنند این موضوع  قابلیت پی گیری در مجلس را خواهد داشت.

 

 

 

شکور پورحسین ،عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شواری اسلامی   در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری پیشخوان خدمات دولت عمومی و غیردولتی با اشاره به لزوم  توسعه فعالیت های دفاتر پیشخوان خدمات دولت گفت:  فعالیت دفاتر پیشخوان دولت رابطه مستقیمی با کاهش مراجعات و تسریع ارائه خدمات به مردم و سازمانها دارد و طبیعتا با گسترش خدمات این دفاتر در زمان و انرژی نیروی انسانی  کشور صرفه جویی قابل ملاحظه ای خواهد شد.


وی با یادآوری  حکم  مصرح قانون درباره دفاتر پیشخوان دولت گفت:  طبق مصوبه مجلس، کلیه دستگاههای اجرایی،نهادهای انقلابی ،  موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی موظفند کلیه خدمات باجه ای و الکترونیک قابل ارائه در خارج از محیط اداری خود را به دفاتر پیشخوان دولت واگذار کنند که در این زمینه قوه قضاییه و برخی نهادها همکاری خوبی داشته اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی   در ادامه افزود: نهادهایی که  ضرورت  اجرای این مصوبه را دریافته اند و ارجاع خدمات خود را به دفاتر پیشخوان دولت در دستور کار قرار داده اند، خودشان بیش از همه در ارائه خدمات به مراجعان  به کیفیت بسیار بالاتری رسیده اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در عین حال تاکید کرد: متاسفانه گزارشهایی نیز وجود دارد که نشان می دهد برخی سازمانها تمایل چندانی به واگذاری خدمات خارج از اداره خود  به دفاتر پیشخوان دولت ندارند که این موضوع  با توجه به مصوبه مجلس و نص قانون قابل پی گیری است .

 

پورحسین ادامه داد: به ویژه با درخواست خود دفاتر پیشخوان دولت می توان قصور سازمانها و نهادهای مختلف را در این زمینه مورد پیگرد قرار داد.

این نماینده مجلس  همچنین تصریح کرد:   مجلس دهم و کمیسیون اجتماعی رسیدگی به این گونه تخلفات با محوریت این موضوع را در دستور کار قرار  خواهد داد و چنین مشکلاتی در حال حاضر نیز قابل حل شدن است.

وی  در بخش دیگری از سخنانش درباره حقوق و مزایای کارکنان دفاتر پیشخوان دولت نیزعنوان کرد: به نظر می رسد  نظرات درباره کم یا زیاد بودن دریافتی این کارکنان همچون بسیاری از حوزه ها نسبی است و مانند دفاتر ثبت اسناد که عده ای می گویند حقوق کارمندان این دفاتر زیاد است و برعکس عده ای معتقد به کم بودن دستمزد کارکنان دفاتر ثبت اسناد هستند، درباره  درآمد کارکنان دفاتر پیشخوان دولت نیز چنین دیدگاههای  متضادی وجود دارد.

وی همچنین اظهار کرد:  با این وجود چنانچه شکایت یا گزارشی درباره غیر منصفانه  بودن دریافتی کارکنان دفاتر پیشخوان دولت، مطرح شود  قابل بررسی در کمیسیون اجتماعی مجلس خواهد بود.


نماینده مجلس دهم  تاکید کرد: اکنون عصرIT  و  اینترنت است و  علاوه بر آن همه می دانیم کارها با دفاتر پیشخوان دولت با سهولت بیشتری پیش خواهد رفت، بنابراین بدون شک حذف خدمات الکترونیک،بیش از همه  به خود مجموعه حذف کننده آسیب خواهد رساند.


نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس  با اشاره به گسترش دسترسی به اینترنت اظهار کرد: با درک روز افزون ضرورت  انجام الکترونیک  خدمات  و  نقش این دفاتر در تسریع انجام امور اداری و کاهش بروکراسی در حوزه های مختلف، آتیه خوبی را برای نوع فعالیت های دفاتر پیشخوان خدمات دولت پیش بینی می کنیم.
انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری