20:56:05 - 28.11.2021

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

14امروزmod_vvisit_counter
0دیروزmod_vvisit_counter
14این هفتهmod_vvisit_counter
0هفته گذشتهmod_vvisit_counter
14این ماهmod_vvisit_counter
0ماه گذشتهmod_vvisit_counter
7225434کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 13 مهمان, 1 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.227.97.219
 , 
امروز : 08 آذر 1400
صفحه اصلي قوانین و مقررات قوانین و مقررات جزئيات بخشنامه افزايش حقوق كارگران در سال 88
جزئيات بخشنامه افزايش حقوق كارگران در سال 88 PDF چاپ نامه الکترونیک
مقررات
شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۰۷:۰۵

 

 

جزئيات كامل بخشنامه افزايش حقوق كارگران در سال 88 براساس مصوبه شورايعالي كار و ابلاغيه وزير كار و امور اجتماعي منتشر شد.

 به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، در بخشنامه افزايش حقوق كارگران براي سال 88 كه آن را وزير كار و امور اجتماعي براي اجرا ابلاغ كرده، آمده است: شورايعالي كار با حضور نمايندگان سه گروه (دولت، كارفرمايان و كارگران) در جلسه مورخ 27 اسفند 1387 پس از بحث و بررسي راجع به تعيين حداقل مزد سال 1388، در اجراي ماده 41 قانون كار با در نظر گرفتن مصالح كارگران در انطباق هر چه بيشتر ميزان درآمد آنان با سطح معيشت و همچنين با توجه به مقتضيات بنگاه هاي توليدي و كارفرمايان و شرايط اقتصادي جامعه اين موارد را به اتفاق آرا مورد تصويب قرار داد.

1- از ابتداي سال 1388 حداقل مزد روزانه با نرخ يكسان براي كليه كارگران مشمول قانون كار (اعم ازقرارداد دائم يا موقت) مبلغ 87840 ريال (هشتاد وهفت هزاروهشتصد و چهل ريال) تعيين مي گردد.
همچنين از اول سال 1388 ساير سطوح مزدي نيز روزانه 5 درصد مزد ثابت يا مزد مبنا (موضوع مـــاده 36 قانون كار) به اضافه روزانه 10980 ريال به نسبت آخرين مزد در سال 1387 افزايش مـــي‌يابد. در صورتي كه با اين افزايش مزد روزانه كارگر كمتر از 87840 ريال شود ملاك همان 87840 ريال است.
2- به كارگراني كه در سال 1388 داراي يكسال سابقه كار شده و يا يكسال از دريافت آخرين پايه سنواتي آنان گذشته باشد، روزانه مبلغ 1250 ريال نيز به عنوان پايه (سنوات) پرداخت خواهد شد.
تبصره 1:
پرداخت مبلغ مربوط به پايه سنواتي كارگران مشمول طرح هاي طبقه بندي مشاغل مصوب وزارت كار و اموراجتماعي با در نظر گرفتن اين رقم براي گروه يك با توجه به دستورالعمل و جدول اعلامي توسط اداره كل نظارت بر نظام هاي جبران خدمت صورت مي‌گيرد.
تبصره 2:
به كارگران فصلي به نسبت مدت كاركردشان در سال 1387، ميزان مقرر در اين بند (يا تبصره يك آن حسب مورد) تعلق خواهد گرفت.
3- بر اساس مصوبه مورخ 21 مهر 1387 شورايعالي كار و در جهت افزايش رضايتمندي كارگران و كارفرمايان و به منظور تثبيت و تسري تمامي كارگران، اعم از دائم و موقت نسبت به دريافت مزاياي بن كارگري مقرر شد از ابتداي سال 1388 مبلغ ريالي بن (سهم كارفرمايان) به عنوان مزاياي رفاهي و انگيزه اي موضوع تبصره 3 ماده 36 قانون كار تحت عنوان كمك هزينه اقلام مصرفي خانوار (بن كارگري) منظور و بابت هر كارگر (اعم از متاهل يا مجرد) ماهانه مبلغ يكصد هزار ريال از سوي كارفرمايان به آنان پرداخت شود.
4- ضوابط مربوط به چگونگي نحوه اعمال افزايش مقرر در بند 1 و تبصره يك بند 2 در كارگاههايي كه داراي طرح طبقه بندي مشاغل مي‌باشند و نيز در مورد كارگران كارمزدي و هم چنين چگونگي ارتقاء طبقه شغلي به موجب دستورالعمل هاي اداره كل نظارت بر نظام هاي جبران خدمت خواهد بود.
5- مقررات اين مصوبه شامل حال دانش آموزان و دانشجوياني كه در ايام تعطيلات تابستاني در سال 1388 به طور موقت در كارگاه ها اشتغال مي يابند نخواهد شد.
6- واحدهاي مشمول قانون كار به منظور ايجاد رابطه هر چه بيشتر مزد و مزايا با بهره‌وري و توليد و ايجاد انگيزه بيشتر در بين كاركنان خود، علاوه بر اجراي اين مصوبه مي توانند نسبت به افزايش و برقراري مزايا در قالب موافقت نامه هاي كارگاهي و پيمان هاي دسته جمعي و پس از تاييد وزارت كار و امور اجتماعي اقدام كنند.
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری